Jaunpils vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Alma, Annemarija

Pasākums "Labo darbu maratons" Tukumā

IMG_3031
IMG_3031
Latvijas simtgadi sagaidot, skolēni tiek rosināti iesaistīties labo darbu maratonā. Jaunpils vidusskolas audzēkņiem uzaicinājums nav nepieciešams, jo labie darbi ir jau ilggadēja tradīcija.
Par ļoti īpašu uzskatām skolas interešu izglītības kolektīvu viesošanos valsts sociālās aprūpes ‘’Zemgale” centrā “Ķīši” un pansionātā “Rauda” Tukuma novadā. Katru gadu, nu jau vismaz 15,  janvārī  turp dodamies pie vecajiem ļaudīm un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vedot līdzi gaišas, siltas domas un sveicienus. Pansionāta iemītniekus iepriecinām ar daudzveidīgiem priekšnesumiem – dziesmām, dejām, daiļrunāšanu, muzicēšanu, teātra mākslu – un dāvanām. Šim labajam darbam esam iedvesmojuši arī citus – ar mums kopā pēdējos gadus koncertā piedalījušās Jaunpils dāmu kluba "Vīgriezes" līnijdejotājas, bet dāvanas palīdzējuši sarūpēt vidējās paaudzes deju kolektīvs un Jaunpils vidusskolas skolotāji un skolēni.
Šis nav morāli viegls labais darbs, jo ir grūti redzēt sāpes, vientulību un nošķirtību cilvēkos, bet tieši tas dod spēku un apziņu, ka tas, ko darām, ir jāturpina bez aicinājuma un ka mūsu labais darbs pansionāta iedzīvotājiem var radīt dzīvesprieku.

 

Jaunpils vidusskolas delegācija Maskavā (2018.)

22.janvārī delegācija no Jaunpils devās ceļā uz skolu nr. 2098. Maskavā, kur pavadīja iespaidiem bagātu nedēļu. Ar šo Maskavas skolu Jaunpils vidusskolai ir sadraudzība jau 12 gadus. Šī gada semināra tēma bija “Labie darbi un to popularizēšana.” Semināra ietvaros delegācija no Jaunpils iepazīstināja Maskavas skolas audzēkņus un skolotājus ar saviem labajiem darbiem. Skolēni- Nikola Smeltere, Evita Prosoloviča, Ģirts Rudenko, Everita Muceniece, Ralfs Andersons, Krišjānis Holšteins, Ketija Keita Krastiņa -, kā arī skolotāji Jānis Liepiņš un Ineta Miķelsone Maskavā ieradās 23.janvārī. Gida pavadībā delegācija apmeklēja Maskavas Zoo , vēlāk brauca uz skolu, kur visus sirsnīgi sveica un sagaidīja šīs skolas  skolotāji un audzēkņi. Jaunpils vidusskolas skolēni iepazinās ar viesģimenēm, pie kurām viņi dzīvoja visu viesošanās nedēļu, lieliski pavadot laiku, iepazīstot krievu tautas kultūru un papildinot savas svešvalodu zināšanas.

Lasīt tālāk ...

Izziņas, radošo tehnoloģiju, kompetenču un karjeras diena Jaunpils vidusskolā

2018. gada 11. janvārī Jaunpils vidusskolā notika Izziņas, radošo tehnoloģiju, kompetenču un karjeras diena, kuras programmā bija iekļauts eksperimentu šovs un laiks ar zinātkāres centra ZINOO nodarbību vadītāju Marģeru Majoru 1.- 4. un 5.- 8. klašu grupām, biedrības “7 balles” un tekstilmākslinieces Ievas Zāgmanes vadītas Zinātkāres stacijas – fizika, bioloģija, māksla –, atklātā robotikas pulciņa nodarbība un atklātā Jauno zinātnieku skolas nodarbība.

Lasīt tālāk ...

“No vaļasprieka līdz darbam, kuru tu mīli!”

2018.gada 29.janvārī Jaunpils vidusskolā dažādām vecuma grupām norisinājās lekcija - diskusija “No vaļasprieka līdz darbam, kuru tu mīli!”. Tā bija tikšanās ar dzejnieku un pasākumu vadītāju Jāni Kalnbergu, dziedātāju Kristīni Šomasi un Rīgas Krievu drāmas teātra aktieri Pāvelu Griškovu.
Šīs lekcijas ideja bija palīdzēt saprast jauniešiem, ka dzīvē vajag sasniegt to, ko vēlas. Viesi dalījās ar pieredzi, kā viņi sasnieguši darbu, kuru mīl, katrs interesanti attēloja savu ikdienas darbu arī ar žestiem un mīmiku. Pāvels Griškovs teica: “Tikai ar pieredzi cilvēks var sasniegt to, ko vēlas sasniegt”. Viņš mūs, skolēnus, iesaistīja fiziskās aktivitātēs, lai pārliecinātu, ka ir jāsāk ar mazumu, lai būtu vēlme tiekties pēc lielā.
Šī lekcija - diskusija mūs iedvesmoja. Pēc sarunas ar šīm trīs populārajām personībām mēs sapratām, ka ir jātiecas pēc saviem sapņiem. Jau uzsākot skolas gaitas 1.klasē , mums ir jāpieņem viss, ko skolā māca, lai piepildītu savus sapņus.   

                              
Samanta Šmite, Santa Šeiniņa,

8.klases skolnieces 

Sporta un veselības diena Jaunpils vidusskolā

12. decembrī Jaunpils vidusskolā notika Sporta un veselības diena.
1. - 4. klasei bija tikšanās ar glābējiem un drošības dienestu, 7. klasei notika lekcija „Internetā tu neesi viens”, bet 8. klasei bija lekcija „Vai es esmu tam gatavs?” par attiecību veidošanu. 1. - 6. klašu skolēni kopā ar sportistu Andi Pušņakovu pārrunāja, kas ir biatlons.
Viņš rādīja bērniem savas daudzās medaļas. Starp tām bija gan sudraba, gan zelta, bet visvairāk bronzas. Viņš stāstīja, ka ir piedalījies sacīkstēs Somijā, Lietuvā, protams Latvijā, bet īpaši bieži Otepes trasē Igaunijā. Brīvajā laikā sportists brauc ar divriteni un rollerslēpēm, skrien. Andis izmēģinājis arī triatlonu, bet tas nav īpaši paticis. Viesis deva iespēju arī skolēniem izmēģināt biatlona stafeti. Bērni šāva ar biatlona šauteni, brauca ar rollerslēpēm, mēģināja iesmērēt slēpes un stāvēt uz līdzsvara stieņa.
Kad skolēni devās mājup, uz skolu nāca vecāki, lai kopā ar skolotājiem un biedrības „Papardes zieds” valdes priekšsēdētāju Ivetu Ķelli runātu par to, kā runāt ar bērniem par seksuālo un reproduktīvo veselību.

Demija Riekstiņa, 6. klases skolniece

Veselības un sporta diena

Šī gada 23. novembrī Jaunpils vidusskolā notika sporta diena skolēniem veselīga dzīvesveida popularizēšanai. 5.-12. klašu skolēniem tā iesākās ar lekciju, ko vadīja Liene Vēgnere un Ilze Gaile no Rīgas Stradiņu Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas .Viņas iepazīstināja ar informāciju, kas jādara, ja grib mācīties par māsu, ārsta palīgu. Mēs, skolēni, varējām pamēģināt iedurt vēnā, noskaidrot, cik tīras ir mūsu rokas.
Pasākuma turpinājumā notika orientēšanās ar klasi dažādos etapos. Katrā no tiem pildījām uzdevumus: dejojām zumbu, spēlējām sociālās sadarbības spēles, likām puzli ar jēdzieniem, ko nozīmē Latvija un kas tai raksturīgs. Šķirstot vairākas grāmatas, meklējām vārdus ar vitamīnu nosaukumiem, kas ir augos. Skaitījām skaitļus, pēc kārtas izlaižot to, kas dalās ar trīs vai kurā ietilpst “3”, pildījām rīta iesildīšanās vingrinājumus, veicām uzdevumus “stiprākās kājas”, ar aizsietām acīm mēģinājām noskaidrot, kāds dārzenis ir nogaršots.
Noslēguma daļā spēlējām “Desas” un dambreti.
Mēs secinājām, ka ir labi, ja mūs kāds samīļo, pasaka par mums kādu labu vārdu, mūsos ieklausās. Lai mūsu diena būtu izdevusies, vajadzētu atrast laiku pavingrot un mazāk traucēt citus. Sportosim, ēdīsim veselīgi, cienīsim cits citu un būsim laimīgi!

Kristīne Elvīra Kalviņa, 8.klases skolniece

Krievu valodas daiļlasīšanas konkurss

IMG-20171207-WA0010
IMG-20171207-WA0010
Pārskats par Tukuma, Engures, Jaunpils, Saldus, Brocēnu novadu krievu valodas daiļlasīšanas konkursu

Laiks: 2017.gada 07.decembrī

Vieta: Saldus novada mūzikas un mākslas skola

Dalībnieki: 36 skolēni, 12 pedagogi

Darba forma:

Konkurss tika organizēts ar mērķi:

  • veicināt skolēnu interesi par krievu valodu;
  • rosināt skolēnu interesi par pareizas un izteiksmīgas lasīšanas pilnveidi;
  • attīstīt skolēnu prasmi izprast daiļliteratūras tekstu un, izmantojot valodas izteiksmes līdzekļus, paust darbā izteikto domu;
  • novērtēt skolēnu izteiksmīgo runu.

Konkurss notika 07.12.2017. no plkst.9.30.līdz 14.30 Saldus mūzikas un mākslas skolā. Dalībnieki lasīja dzeju pēc savas brīvas izvēles. Uzstāšanās notika krievu valodā. Dalībnieki tika vērtēti divās grupās : 6.-9. klases , 10.-12.klases . Uzstāšanas laikā tika vērtēts mākslinieciskums, savdabība, autora idejas izpratne un tās atklāsme klausītājiem, runas temps un dikcija.

Uzstāšanos vērtēja kompetenta žūrija. (visi klātesošie pedagogi) Konkursa laureātiem tika pasniegti diplomi.

Paldies visiem skolotājiem par ieguldīto darbu!

Visi elektroniskie materiāli par konkursa norisi un rezultātiem ( rezultātu tabula, fotogrāfijas,) nosūtīti krievu valodas MA pedagogiem.

Starpnovadu daiļlasīšanas konkursa Tukuma, Engures, Jaunpils novadu dalībnieku rezultāti

07.12.2017.

 

Vārds Uzvārds

Kl.

Lit. darba nosaukums

Autors

Skola

Skolotāis

Vieta/diploms

1

Anna Marija Brandava

6.

Бабушкины

годы

Дора Хайкина

Tukuma 2. pamatskola

Svetlana Votinova

1.pakāpe

2

Agnese Gailīte

6.

Первая любовь

Агния

Барто

Tukuma 3. pamatskola

Svetlana Votinova

1.pakāpe

3

Juris Solovjovs

6.

Женитьба

Юрий Чичёв

Tukuma 2.pamatskola

Poļakova Ināra

1.pakāpe

4

Valerija Petrova

11.

Людей неинтересных в мире нет...

Евгений Евтушенко

Tukuma J. Raiņa ģimnāzija

Larisa Nikolajeva

1.pakāpe

5

Kristīne Vigušina

 

 8 .

Чтоб летали мы все и росли !

Юнна Петровна Мориц

Pūres pamatskola

Kornēlijā Lāce

Pateicība

6

Elizaveta Ariko

8 .

Анчар

А.С.Пушкин

Irlavas vidusskola

Livija Matvejeva

Pateicība

7

Ņikita Jakubovskis

 

7.

"Соседский пёс"

Виктор Лунин

Tukuma 2.vidusskola

Marija Ševčenko

3.pakāpe

8

Jānis Dzeniņš

7.

Сказочка про Машу и манную кашу

И. Демьянов

Jaunpils vidusskola

Margarita Bogoslovska

Pateicība

9

Daniela Cīrule

 

9.

«Булка»

Сергей Михалков

Engures vidusskola

Sarmite Šneidere

3.pakāpe

10

Agrita Brokāne

7.

Берёза

С.Есенин

Smārdes pamatskola.

Inguna Insberga

Pateicība

11

Paula Krēvica

6.

«Дракон»

Дарья Герасимова

Milzkalnes sākumskola

Dace Jēgere

Pateicība

Apkopoja: Tukuma, Engures, Jaunpils novadu krievu valodas skolotāju MA vadītāja S. Brasnujeva

08.12.2017.

Biedrības “Patvērums „Drošā māja”” apmeklējums

Jaunpils vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni 5. decembrī devās mācību ekskursijā, realizējot starptautiskā Erasmus+ projekta “Globālā izglītība prātam un sirdij” tēmu “Migrācija”. Šoreiz skolēni un skolotāji apmeklēja biedrības ”Patvērums“Droša māja”” mājīgās telpas un tikās ar šīs biedrības vadītāju Sandru Zalcmani un biedrības grāmatvedi Selgu Āboltiņu.
 Biedrības misija: Latvija - drošā māja dažādiem cilvēkiem! Biedrība “Patvērums „Drošā māja”” ir dibināta ar mērķi attīstīt atbalsta pakalpojumus cilvēku tirdzniecībā cietušām personām un legālajiem imigrantiem, nodrošinot cilvēku tiesības saņemt atbilstošu palīdzību un aizstāvību, mainot sabiedrības attieksmi pret cilvēku tirdzniecībā cietušām personām, legālajiem imigrantiem.

Lasīt tālāk ...

Drošības diena pirmsskolas grupā

d
d
23. novembrī Jaunpils vidusskolā, Jaunpils novadā, sadarbībā ar ZRB Tukuma daļu, tika organizēta drošības diena pirmsskolas 5 un 6 gadīgo bērnu grupām.
Vēlamies pateikt paldies ZRB Tukuma daļas komandierim, kapteinim Viesturam Driķim, par iespēju bērniem interesantā un saprotamā rotaļnodarbības  veidā sniegt zināšanas, kā pareizi rīkoties nelaimes gadījumā. Šeit ļoti noderīgas būs krāsojamās grāmatiņas, kas ļoti iepriecināja bērnus.
Pie bērniem viesojās  ZRB Tukuma daļas vada komandiera vietnieks, virsseržants Edgars Zūkurs, un iepazīstināja bērnus ar glābēju darba dažādību. Bērniem bija iespēja iejusties glābēja lomā, pārģērbties glābēju tērpā , izspēlējot dzēšanas darbu epizodes.
Novembris ir gada tumšākais mēnesis, kad visiem gribās vairāk gaismas, siltuma…
Kā pareizi rīkoties, ja izcēlies ugunsgrēks sildot tēju, priecājoties par Adventes vainadziņiem, aizdedzinot svecītes svētku eglītē, un kādus brīnumus dažkārt var sagādāt brīnumsvecītes – šīs apgūtās zināšanas mums palīdzēs būt drosmīgiem un zinošiem.


Jaunpils vidusskolas pirmsskolas bērni un audzinātājas

 

7.a klase piedalījās sociālajā kampaņā #LViedvesmo

Slogo adobe pdfociālās kampaņas #LViedvesmo rezultāti

Karjeras nedēļas noslēguma pasākums “Iespēju durvis”

19.oktobrī trīs 9. klases un četri 8. klases skolēni skolotājas Inetas Miķelsones pavadībā devāmies uz Tukumu, kur notika Karjeras nedēļas noslēguma pasākums “Iespēju durvis”. Tajā piedalījās skolēni no Tukuma, Engures, Jaunpils novadiem.
Visi sapulcējāmies Tukuma 2.pamatskolas zālē, kur varējām satikt jau pazīstamus cilvēkus un iepazīties ar jauniem draugiem. Skolēniem pašiem bija jāsadalās komandās un jāizpilda “iesildošie” uzdevumi. Kad tas bija paveikts, sakās orientēšanās un ekskursijas Tukuma pilsētas uzņēmumos. Mana komanda bija šūšanas uzņēmumā “Lindstrom”, veterinārajā klīnikā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, Tukuma bibliotēkā, akciju sabiedrībā “Swedbank”, picērijā “Kvazi Pizza” un Tukuma muzejā.
Pēc atgriešanās skolas zālē dalībniekus cienāja ar kliņģeri un tēju, skolēni skatījās pasākuma laikā tapušās fotogrāfijas. Ciemos bija atbraukuši pārstāvji no Fizmix, kas rādīja paraugdemonstrējumus, kuros bija iespēja piedalīties arī klātesošajiem.
Diena bija ļoti interesanta. Ieguvām daudz jaunu zināšanu, draugus un labas emocijas.


Kristīne Elvīra Kalviņa, 8.klases skolniece

Ēdienkarte

Fill up your health with colorful fruits and vegetables

Skolas autobuss

autobuss

Parlaments

parlaments 001

Skolas padome

skolas padome 001