Jaunpils vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Zelma, Zemgus, Virma

Būšu uzņēmējs un vadīšu restorānu!

Projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mācību ekskursijā “Būšu uzņēmējs un vadīšu restorānu!” uz zivju restorānu “Bermudas” Ragaciemā 2018. gada 11. jūnijā devās Jaunpils vidusskolas 7. klase, bet 14. jūnijā – 11. klase, lai iepazīstos ar restorāna darbības principiem.

Neliels apmulsums bija vērojams ekskursantu sejās, kad, ieejot restorāna telpās, pēc sasveicināšanās uzreiz tika dotas priekšnieces norādes attaisīt žalūzijas, iedegt sveces un gaismas pie spoguļiem, izņemt noziedējušās puķes, notīrīt bērnu krēsliņu un citus priekšmetus telpā. Jā, tieši tā sākas rīts restorānā darbiniekam: ne kā konkrētas profesijas pārstāvim. Ja vajag, sagatavošanās darbus izdara pats uzņēmuma īpašnieks.

Kad vide bija sagatavota klientu uzņemšanai, varēja sākties lomu spēles un meistarklase. Profesionāļu vadībā ikviens skolēns izmēģināja pavāra palīga un pavāra, bārmeņa, arī barista, viesmīļa pamatiemaņas. Kopīgi tika pagatavoti divi zivju ēdieni, servēti galdi, apkalpoti klienti – klases biedri, draudzīgā atmosfērā nogaršoti pašgatavotie zivju gardumi un gūta pārliecība: garšīgi var pagatavot arī to zivi, kas līdz šim nešķita ievērības vērta.

Skolēni saka paldies restorāna “Bermudas” īpašniecei un darbiniekiem par iespēju gūt priekšstatu par restorāna darbību, par profesijām, kuras ir aktuālas ēdināšanas sfērā un kuras ir nepieciešamas, lai restorāns varētu veiksmīgi darboties.

Mācību ekskursija „Es strādāšu teātrī!”

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Jaunpils vidusskolas 7.un 8.klašu skolēniem 18. aprīlī bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālās operas un baleta teātri. LNOB piedāvāja iespēju aplūkot unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru. Gida vadībā izstaigāt Operas namu un izzināt ne tikai teātra vēsturi, iepazīt tā ikdienu un aizkulises, bet noskaidrot, kādās profesijās strādā cilvēki teātrī, profesiju plusus un mīnusus, nepieciešamās prasmes, zināšanas un īpašības.

Gida vadībā skolēni noskaidroja visus interesējošos jautājumus karjeras izglītībā – cik darbinieku ir operā, kādās profesijās strādā cilvēki teātrī, profesiju plusus un mīnusus, kur jāmācās, lai strādātu teātrī, kādas ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un īpašības, kas jāizkopj darbam šeit. Bija iespēja arī pavērot, kā darbam gatavojas skatuves noformētāji, sāk mēģinājumu orķestris, apskatīt mākslinieku darba telpas. Ļoti interesanti un iedvesmojoši pavadīts laiks.

Pasākums “Iepazīstam ceptuvi”

Iepazīties ar maizes ceptuves darbību, cepēju darbu, ar prasmēm un iemaņām, kas nepieciešamas šīs profesijas pārstāvjiem, pavērot tipisku darba dienu ceptuvē, praktiski darboties, lai gūtu priekšstatu un saprastu, vai cepēja profesija ir saistoša, mācību ekskursijā uz SIA "Lāči" Babītes pagastā 2018.gada 17. maijā devās 10., 11. un 12. klases skolēni, bet 25.maijā – 4.klases skolēni.
Jau pirmās pavadītās minūtes ceptuvē rosināja vidusskolēnus uz pārdomām: kā var visu darba dienu izturēt tik lielā karstumā, kāds tur ir? Gides pavadībā vērojot, kā cepējs ātri rosās ar garo lizi, pārceļot smagos maizes kukulīšus no vienas krāsns uz otru, varēja secināt, ka šajā amatā ir vajadzīgs liels spēks, apņēmība un izturība. Ja nu fiziskā spēka nav tik daudz, par laimi, ir maizes ceptuvē darbs arī daudziem citiem speciālistiem, kā, piemēram, maizes griezējam, svērējam, pakotājam, kūku un konfekšu, un smalkmaizīšu, cepumu konditoram. Veidojot pašam savu cepumu un veidojot kopīgu kliņģeri, skolēni varēja pārliecināties par to, ka ne vienmēr iecerētā ideja izdodas. Gide informēja, ka ik dienas ceptuvē tiek meklētas jaunas idejas, pārtikas tehnologi rūpējas par to īstenošanu un jaunu produktu radīšanu. Savukārt uz ziņojuma dēļa varēja izlasīt, ka darbs tiek piedāvāts konditora palīgam, pavāram, viesmīlim.
Mūsdienīga maizes ceptuve vairs nav saistāma tikai ar maizes cepšanu, tāpēc darbu tajā var atrast dažādu jomu speciālisti un skolēniem ir iespējas savu izglītību saistīt ar mērķi nākotnē strādāt ceptuvēs dažādās profesijās.

Amatnieku darba ikdiena

28. un 29. maijā 5. un 7. klases skolēni devās iepazīties ar amatnieku darba ikdienu biedrībā “7 BALLES”. Skolēni uzzināja par galdnieka un kokgriezēja amatu, par sveču liešanu un stikla apstrādi. Amatnieki uzsvēra, ka ir nepieciešamas ne tikai zināšanas, bet arī tādas rakstura īpašības kā pacietība, rūpība. Amatniekam ir jāprot paredzēt, iztēloties, kāds radošā procesa laikā būs gala produkts. No visām aplūkotajām un interesantā stāstījumā izzinātajām amatniecības jomām skolēni izmēģināja prasmes, darbojoties ar stiklu. Bija iespēja katram izgatavot vēja zvanu vai trauciņu, zīmēt ornamentus ar īpašiem flomāsteriem vai tos izslīpēt ar tam paredzētu ierīci. Kamēr bērni 2 telpās strādāja, amatnieki katrā no tām stāstīja gan par materiālu, kuru viņi izmanto, gan kam jāpievērš uzmanība, lai būtu vieglāk strādāt, lai izgatavotais priekšmets priecētu pašu un citus.

 

5. klases audzinātāja Marta Grīnfelde

 

Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstnieces Latvijā vizīte Jaunpils vidusskolā

2018. gada 22. maijs Jaunpils vidusskolā bija neparasta diena, jo viesos tika sagaidīta augsta amatpersona – Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadeh.
Atsaucoties skolotājas Andras Bīlavas uzaicinājumam iepazīt Jaunpili un ciemoties tās izglītības iestādē, Ekselence savu pirmo darba dienu pēc atvaļinājuma kopā ar Izraēlas vēstniecības Latvijā kultūras, izglītības un sabiedrisko attiecību vadītāju Mariku Piņķi izvēlējās pavadīt tieši šeit. Tas mainīja arī skolas direktora Jāņa Liepiņa, vietnieku Gitas Leimanes, Irēnas Martuzānes un tikšanās iniciatores Andras Bīlavas ierasto ikdienas kārtību, lai visu uzmanību veltītu viešņām.

Lasīt tālāk ...

ZZ Lācis Jaunpils vidusskolā

Latvijā ļoti populārs ir ZZ čempionāts. Tajā piedalās pusaudži no 5. – 12.klasei, skolēni  sacenšas dažādās disciplīnās.
Tā kā Jaunpils vidusskolas skolēni katru gadu aktīvi piesakās jauniešu festivālam “ZZ čempionāts”, 27.martā skolu tūres ietvaros Jaunpils vidusskolā ciemojās “ZZ čempionāta” komanda: Arita Lapsa, Jūlija Vasiljeva, gudrs, kruts un ZZ Lācis, Latvijā pazīstama ielu vingrotāju apvienība un šova grupa “Street Warriors”, kurā darbojas atraktīvi jaunieši Gatis Kondrāts (vadītājs), Liene Tunne, Luīze Šlihta, Kirs Frolovs, Vitālijs Prutskis.
Atraktīvais ZZ Lācis kopā ar saviem palīgiem no “Street Warriors” pārsteidza skatītājus ar dažādiem ielu vingrotāju un akrobātu trikiem. Skolēnu ovācijas bija tik lielas un mūzika tik skaļa, ka šķita – skolai tiks norauts jumts. ”Street Warriors “ skolēniem deva pozitīvu enerģiju ar vārdiem “nepadodies, bet piesakies!” un iedvesmoja izmēģināt ko jaunu. Kopā ar ZZ Lāci iemācīja, kā ik dienu uzmundrināt citam citu tikai ar vienkāršu vārdu – “lieliski”.
Skolēni, kuri vēlējās piedalīties skatuves jampadracī, varēja pievienoties ZZ komandai un iesaistīties atrakcijās, par to iegūstot pārsteiguma balvu – ZZ čempionāta maisiņu, kurā bija iekšā dažādi pārsteigumi.. Kāds veiksminieks, atbildot uz jautājumiem par batoniņiem “Lion”, saņēma 35 šos batoniņus.
Noslēgumā katrs varēja nofotografēties ar ZZ Lāci un viņa komandu.


Demija Riekstiņa, 6.klases skolniece

Ēdienkarte

Fill up your health with colorful fruits and vegetables

Skolas autobuss

autobuss

Parlaments

parlaments 001

Skolas padome

skolas padome 001