Jaunpils vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstnieces Latvijā vizīte Jaunpils vidusskolā

2018. gada 22. maijs Jaunpils vidusskolā bija neparasta diena, jo viesos tika sagaidīta augsta amatpersona – Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadeh.
Atsaucoties skolotājas Andras Bīlavas uzaicinājumam iepazīt Jaunpili un ciemoties tās izglītības iestādē, Ekselence savu pirmo darba dienu pēc atvaļinājuma kopā ar Izraēlas vēstniecības Latvijā kultūras, izglītības un sabiedrisko attiecību vadītāju Mariku Piņķi izvēlējās pavadīt tieši šeit. Tas mainīja arī skolas direktora Jāņa Liepiņa, vietnieku Gitas Leimanes, Irēnas Martuzānes un tikšanās iniciatores Andras Bīlavas ierasto ikdienas kārtību, lai visu uzmanību veltītu viešņām.

Lasīt tālāk ...

ZZ Lācis Jaunpils vidusskolā

Latvijā ļoti populārs ir ZZ čempionāts. Tajā piedalās pusaudži no 5. – 12.klasei, skolēni  sacenšas dažādās disciplīnās.
Tā kā Jaunpils vidusskolas skolēni katru gadu aktīvi piesakās jauniešu festivālam “ZZ čempionāts”, 27.martā skolu tūres ietvaros Jaunpils vidusskolā ciemojās “ZZ čempionāta” komanda: Arita Lapsa, Jūlija Vasiljeva, gudrs, kruts un ZZ Lācis, Latvijā pazīstama ielu vingrotāju apvienība un šova grupa “Street Warriors”, kurā darbojas atraktīvi jaunieši Gatis Kondrāts (vadītājs), Liene Tunne, Luīze Šlihta, Kirs Frolovs, Vitālijs Prutskis.
Atraktīvais ZZ Lācis kopā ar saviem palīgiem no “Street Warriors” pārsteidza skatītājus ar dažādiem ielu vingrotāju un akrobātu trikiem. Skolēnu ovācijas bija tik lielas un mūzika tik skaļa, ka šķita – skolai tiks norauts jumts. ”Street Warriors “ skolēniem deva pozitīvu enerģiju ar vārdiem “nepadodies, bet piesakies!” un iedvesmoja izmēģināt ko jaunu. Kopā ar ZZ Lāci iemācīja, kā ik dienu uzmundrināt citam citu tikai ar vienkāršu vārdu – “lieliski”.
Skolēni, kuri vēlējās piedalīties skatuves jampadracī, varēja pievienoties ZZ komandai un iesaistīties atrakcijās, par to iegūstot pārsteiguma balvu – ZZ čempionāta maisiņu, kurā bija iekšā dažādi pārsteigumi.. Kāds veiksminieks, atbildot uz jautājumiem par batoniņiem “Lion”, saņēma 35 šos batoniņus.
Noslēgumā katrs varēja nofotografēties ar ZZ Lāci un viņa komandu.


Demija Riekstiņa, 6.klases skolniece

Ekskursija starptautiskajā lidostā “Rīga”

28.martā 7. un 6. klases skolēni devās mācību izbraukumā “Mēs lidojam, lidojam, lidojam”. Tās laikā ekskursanti iepazinās ar lielāko starptautiskās aviācijas uzņēmumu Baltijā un šī reģiona galveno gaisa satiksmes centru. Tas nodrošina regulāru pasažieru satiksmi, kravas un pasta pārvadāšanu ar civilās aviācijas gaisa kuģiem uz Eiropas un citām pasaules valstu pilsētām.
Bērni izzināja starptautiskās lidostas “Rīga” un tur strādājošo profesiju pārstāvju darbu, darba vidi un lidostas darbiniekiem nepieciešamās prasmes, iepazina lidostas vēsturi (starp citu, 14.oktobrī lidostai apritēs 42 gadi), tās attīstību, ar aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju.
Lidostas ikdiena nav nemaz tik vienkārša, personālam jābūt ļoti atbildīgam. Ikvienam cilvēkam, arī ekskursantam, jāiztur emocionāli grūta drošības pārbaude (ne visi to uzreiz iziet). Tikai tad viesim ir iespēja apskatīt gan senas, gan mūsdienīgas lidmašīnas, redzēt, kā tās paceļas un nolaižas, apskatīt vietu, kur pasažieri saņem bagāžu.
Ekskursijas noslēgumā pusaudži saņēma nelielus suvenīrus - atslēgu piekariņus lidmašīnas formā. Šis nebija vienīgais viņu ieguvums. Tika gūts priekšstats par to, vai savu karjeru attīstīt šajā nozarē.

Demija Riekstiņa, 6.klases skolniece

ZPD 2018

    Atbildīga diena 10. un 11. klases audzēkņiem bija 2018.gada 22.marts, jo skolēni prezentēja patstāvīgi veiktus pētījumus. Tā nebija vienkārša uzstāšanās, bet arī sava radošuma un daudzu prasmju apliecināšana, kā, piemēram, strādāt ar zinātnisko literatūru, apstrādāt pētījuma gaitā iegūtos datus, analizēt un noformēt rezultātus, veidot sadarbību gan skolā, gan ārpus tās.
    Skolēni izvēlējušies ļoti dažādas tēmas – bērni ar redzes traucējumiem, lasīšanas paradumi, piena lopkopības attīstība, plašsaziņas līdzekļu ietekme uz veselību, Latvijas un Anglijas Sarkanā Krusta darbība, izglītības sistēma Latvijā un Lielbritānijā, tomātu dēstu audzēšana, telefonu lietošana un to ietekme uz veselību, mācību ekskursiju organizēšanas iespējas Jaunpils uzņēmumos un citi-, veidojuši darba lapas, ekskursiju maršrutus pa Kurzemi. Lai gūtu rezultātus, anketēti ne tikai skolasbiedri, bet arī respondenti Anglijā; veidota sadarbība ar Jaunpils pašvaldības uzņēmumiem, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu.
    Kaut arī zinātniski pētnieciskajam darbam jāvelta ilgs laiks un liela centība, tas ir vērtīgi izmantots laiks, jo sekmē skolēnu kompetenci par zinātniskās pētniecības būtību, organizāciju un metodēm, kā arī veicina profesionālo orientāciju un karjeras izvēli.
Paldies skolotājiem, kas uzņēmās būt darbu vadītāji un konsultanti, vērtētāji, kā arī informātikas skolotājai, kas rada iespēju ar skolēniem strādāt darbu noformēšanā!

Gundega Ķirsone

“Gavilē pakalniem, mežiem un jūrām”

22.martā plkst.11.00
Tukuma 2.vidusskolas aktu zālē notika
koru draudzības koncerts
"GAVILĒ PAKALNIEM, MEŽIEM UN JŪRĀM"
Koncertā piedalījās:
    Jaunpils vidusskolas 1.- 4.klašu koris un 5.- 9.klašu koris
(diriģente Mārīte Kabaka),
    Tukuma 2.vidusskolas 1.klašu ansamblis un 2.- 4.klašu koris
(diriģente Rudīte Peipa),
    Tukuma 2.vidusskolas 5.-11.klašu koris
(diriģente Ērika Bogataja). Koncertmeistare Gunita Rosicka
    Tukuma 2.vidusskolas izteiksmīgās runas pulciņu skolēni
(skolotājas V.Grīnvalde, I.Rimoviča, I.Freimane)
Koncerta moto - "Dziedam savai Latvijai"
Paldies par jauko uzņemšanu un kopābūšanas svētkiem.

"Amatam zelta pamats!"

Īstenojot projektu "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", 2018.gada 21.martā Jaunpils vidusskolas 1.klases skolēni iepazina darba pasauli un amatnieku ikdienu biedrībā "7 balles". Šoreiz nodarbības "Amatam zelta pamats!" mērķis bija izzināt amatnieku profesijas mūsdienās, meistarību, kas saglabāta no paaudzes paaudzē, kā arī mūsdienu materiālus un tehniskās iespējas arodu attīstībai.

Tā kā pircēji vēlas iegūt kvalitatīvu produktu, amata pratējam nepieciešamas īpašas prasmes un rakstura īpašības, un interese. Vai pirmklasniekam tādas piemīt? To skolēni varēja izmēģināt un pārbaudīt radošajās darbnīcās.

11. klases skolnieču dalība projektā "Bads nav brālis"

Viens no veidiem, kā lietderīgi pavadīt brīvo laiku, emocionāli bagātīgi sevi piepildīt, gūt gandarījumu, attīstīt savu personību, ir ziedot savu laiku citiem, rūpēties par tiem neaizsargātākajiem Latvijas cilvēkiem, kas paši to nevar. Tāpēc 4 Jaunpils vidusskolas 11. klases skolnieces - Viktorija Ariko, Kristīne Eļkina, Simona Juškevica un Rūta Līvmane - izteica vēlmi palīdzēt Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komitejai īstenot projektu "Bads nav brālis".
2017.gada 10.novembrī meitenes Dobeles lielveikalā "Rimi" uzrunāja pircējus, aicinot piedalīties labdarības akcijā un lūdzot atbalstīt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, pensionārus un trūcīgas ģimenes, nopērkot kādu preci no sagatavotā saraksta. Liels bija jauniešu prieks par gūto ļoti lielo atbalstu ne tikai no Dobeles iedzīvotājiem, bet arī no zemessargiem un cilvēkiem, kas dzīvo ārpus Dobeles. Tas deva iespēju sagatavot nepieciešamāko preču paciņas, lai 13.novembrī viesotos pie veciem cilvēkiem, kam sniegtais atbalsts bija īpaši nepieciešams.
Meitenes uzskata, ka neviens nezina, kad viņam var pēkšņi būt vajadzīga citu palīdzība, tāpēc ir svarīgi, ka ir līdzcilvēki, kas negaidot un neprasot ir gatavi sniegt savu palīdzību.

Mazpulcēni – sava novada jaunie saimnieki


Latvijas simtgades gads mazpulcēniem iesākās ar 2 dienu konferenci Latvijas Universitātes Izglītības un atpūtas kompleksā „Ratnieki” Līgatnes novadā, kur mazpulcēni Demija Riekstiņa un Aivija Ņikiforova apguva komunikācijas prasmes komandas darbā, ietverot nodarbības ārā, darbojās aktivitātēs „Zaļa Latvija- mana dāvana Latvijai simtgadē”, kopā ar fonda 1836 vadītājiem Enriko Podnieku un Inesi Krūzi klausījās stāstu par „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” un sprieda par līdzdarbošanos akcijā „Izgaismo Latviju!” Bija darbošanās veselīgu našķu darbnīcā , spēļu vakars, kopā būšana, svētki-kaut ko pastāstīt par savu pagastu, novadu.
Mazpulku vadītājiem, bez visa iepriekš minētā, vēl bija iespēja tikties ar z/s Lejiņas saimnieci , kura pastāstīja par savu ārstniecības tēju  klāstu, varējām tās degustēt. Ļoti interesantas bija lekcijas par komunikāciju ar dažādiem vecumposmiem un kas mūs attur no savu mērķu īstenošanas.
16. janvāris Jaunpils – Viesatu  Mazpulkam  un Jaunpils novada Domei reizē bija darba un svētku diena, jo Jaunpils mazpulcēni sadarbībā ar Latvijas Mazpulku padomi prezentēja projektu „Jaunie novada saimnieki”.  Projekta mērķis bija izzināt novada uzņēmējus, intervēt un izprast  par uzņēmējdarbības lomu novada attīstībā, ekonomikā un sociālajā jomā.  Šoreiz mazpulcēni bija izvēlējušies  uzņēmējus: Lieni Didrihsoni, Kristapu Jankovski, Arvi Nikolajevu, Kasparu Leimani, Dagmāru Altenburgu un Oskaru Niedri. Mazpulcēni kopā ar Jaunpils novada Domes speciālistiem, deputātiem un uzņēmēju Kasparu Leimani diskutēja par mazpulcēnu darbošanos novadā, nākotnes iecerēm, iespējām, un sadarbību. Domes priekšsēdētāja aicināja mazpulcēnus iesākto novada uzņēmēju izzināšanu un intervēšanu turpināt, jo visi minētie respondenti izteicās, ka skolas laikā darbošanās pulciņos ir veicinājis aktīvas, radošas un pozitīvas  personības attīstību,  būt uzņēmīgam  , kas ir ļoti svarīgi  uzsākot savu   biznesu. No aptaujātajiem uzņēmējiem uzzinājām, kādas profesijas pārstāvji uzņēmumos trūkst patreiz un kādi trūks pēc gadiem pieciem , desmit. Šī projekta ietvaros mazpulcēni uzzināja ne tikai par uzņēmējdarbību, bet arī par profesijām, kas var būt labs stimuls padomāt par savu karjeras izvēli.
17. februārī Rīgā Zemkopības Ministrijā notikās gadskārtēja Vislatvijas Mazpulku konference „Mazpulki Latvijas simtgadei”, kurā no mūsu mazpulka piedalījās : Daiga Medvecka, Aivija Ņikiforova, Evelīna Bitere, Asnāte Elizabete Labsvārde un Roberts Mārtiņš Gredzens.
Janvārī Latvijas Mazpulku padome izsludināja projektu konkursu. Jaunpils- Viesatu mazpulks pieteica projektu un guva apstiprinājumu. Gatavojoties Latvijas  simtgadei izvēlējāmies pasākuma formu- ekskursija „Lai sauktos par latvieti, jāieauž te kā sarkanu dzīparu sirdi”. Projektā piesaistījām Bikstu mazpulku, jo esam kaimiņi.  Mazpulcēniem tā būs vēstures apguve Bikstu stacijā, Īles bunkuros un Māras birzītē; tā būs kopā būšana un sapazīšanās ; paredzēts arī  konkurss  kā arī  videi draudzīgas aktivitātes. Projektu īstenosim vasarā.
Gads ir iesācies ar jauniem darbiem un uzevumiem.
Mazpulcēnu trušmīļu skola savu darbu turpina un Elīna Ķilda  aicina piebiedroties tos, kuriem patīk truškopība.Jaunāko klašu skolēni zīmē trušu un labākie zīmējumi tiks nodoti Latvijas Mazpulku Kurzemes- Zemgales Trušmīļu skolas koodinatorei, lai aprīlī tie tiktu izstādīti Rāmavas izstādē.
Šajā gadā mazpulcēnu  prioritāro projektu iespējas ir pētīt sakoptākos mežus sadabībā ar Latvijas Mežu īpašnieku biedrību  un veikt 4 šķirņu kartupeļu pētījumu sadarbībā ar Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienību.
LAI PAVASARIS NĀK AR JAUNĀM UN RADOŠĀM IDEJĀM NE TIKAI MAZPULCĒNIEM, BET IKKATRAM NO MUMS!


                Jaunpils- Viesatu Mazpulka vadītāja Līga Bierande

Ēdienkarte

Fill up your health with colorful fruits and vegetables

Skolas autobuss

autobuss

Parlaments

parlaments 001

Skolas padome

skolas padome 001